Dom
Produkty
O nas
Wycieczka po fabryce
Kontrola jakości
Skontaktuj się z nami
Poprosić o wycenę
Aktualności
Dom ProduktyObrotowy piec wapienny

Energooszczędny obrotowy piec do wypalania wapna do aktywnej / szybkiej produkcji wapna

Chiny Henan Yuhong Heavy Machinery Co., Ltd. Certyfikaty
Chiny Henan Yuhong Heavy Machinery Co., Ltd. Certyfikaty
Yuhong Machinery uświadomił mi wartość dodaną usługi „ścisłego dopasowania, intymności, pełnego cyklu życia i pełnego łańcucha wartości”.

—— Pan Carlos L.Ganuz

Firma Yuhong Machinery szybko zareagowała na nasze wymagania, komunikacja była płynna podczas współpracy, technologia była precyzyjna i wydajna, a obsługa posprzedażna była drobiazgowa i przemyślana, co pomogło mi rozwiązać wiele trudności konstrukcyjnych.

—— Pan Glen Kehler

Im Online Czat teraz

Energooszczędny obrotowy piec do wypalania wapna do aktywnej / szybkiej produkcji wapna

Energy Saving Rotary Lime Kiln Pyrolysis Equipment For Active / Quick Lime Production
Energy Saving Rotary Lime Kiln Pyrolysis Equipment For Active / Quick Lime Production Energy Saving Rotary Lime Kiln Pyrolysis Equipment For Active / Quick Lime Production

Duży Obraz :  Energooszczędny obrotowy piec do wypalania wapna do aktywnej / szybkiej produkcji wapna

Szczegóły Produktu:

Miejsce pochodzenia: CHINY
Nazwa handlowa: YUHONG
Orzecznictwo: ISO,CE,BV
Numer modelu: 120TPD

Zapłata:

Minimalne zamówienie: 1KPL
Cena: Negotiation
Szczegóły pakowania: Nadające się do żeglugi opakowanie. Normy w kontenerze, części zamienne w drewnianej skrzyni ekspor
Czas dostawy: 60-65DAYS
Zasady płatności: L/C, D/A, D/P, T/T
Możliwość Supply: 4 ZESTAWY / ROK
Szczegółowy opis produktu
Obowiązujące branże: Przemysł cementowy, hutnictwo stali, przemysł chemiczny, przemysł materiałów budowlanych itp. Kluczowe punkty sprzedaży: Oszczędność energii
model pieca: 2,5 x 50 m model chłodnicy: YHLQ120
Paliwo: węgiel, mazut, gaz itp Instalacja: wysyłamy inżynierów
Projekt pod klucz: Dostaw Części zamienne: zaopatruj wszystkich w życie
Serwis pogwarancyjny: Inżynierowie dostępne do użytku maszyn za granicą Gwarancja: 18 miesięcy
High Light:

active lime kiln

,

quick lime kiln

Sprzęt do pirolizy wapna w zakładzie produkcji wapna do wapna aktywnego i wapna szybkiego

Wprowadzenie:

Wapienny piec obrotowy jest kluczowym wyposażeniem do kalcynacji boksytu, klinkieru, wapienia itp. W zależności od wydajności instalacji boksytu, klinkieru lub cementowni itp. Możemy pomóc Ci wybrać inny rozmiar pieca obrotowego, który zwykle jest od 900 mm do 4000 mm.
Wapienny piec obrotowy składa się głównie ze skorupy pieca, cegieł ogniotrwałych, urządzenia podporowego, urządzenia podporowego z kołem zapadkowym, urządzenia transmisyjnego, urządzenia smarującego, ruchomej głowicy pieca i urządzenia uszczelniającego na końcu pieca.
1. Urządzenie wspomagające: zaawansowana konstrukcja wału, automatyczne urządzenie do pomiaru temperatury i ogrzewanie elektryczne.
2. Koło chwytające: w tym dwa rodzaje koła mechanicznego i ciśnienie hydrauliczne.
3. Koła zębate: pojedyncze lub podwójne. Kontroluj prędkość obrotową za pomocą bunkiera, maszyny DE i silnika o zmiennej częstotliwości. Bądź niezawodny, energooszczędny i wydajny.
4. Wspornik opony skorupy pieca: dolny wałek ma trzy typy: stały, powiększony i pływający. Struktura jest prosta, wymiana jest wygodna i nie zaszkodzi cylindrowi.
5. Urządzenia uszczelniające: istnieje wiele rodzajów do wyboru w zależności od modeli pieca, w tym uszczelnienie krawędzi cylindra powietrznego, uszczelnienie krawędzi sprężyny oraz uszczelnienie bloku grafitowego i połączenie powyżej. Efekt uszczelnienia jest bardzo dobry.
6. Kaptur pieca: w tym stacjonarny i elastyczny.


Zasada działania:

Materiał będzie podawany do ogona pieca przez rynnę w komorze gazowej. Ponieważ skorupa pieca jest nachylona i lekko się obraca, materiał będzie poruszał się wzdłuż okrągłej skorupy, a także będzie przemieszczał się wzdłuż kierunku wału od ogona pieca do głowicy pieca. Materiał będzie przetwarzany przez podgrzewanie wstępne, rozkłada się, kalcynowany i będzie wprowadzany do chłodnicy. Paliwo będzie podawane przez palnik gazowy lub węglowy przy głowicy pieca i będzie spalane w piecu. Ciepło będzie przekazywane do materiału przez promieniowanie ognia, przepływ gorącego powietrza, przenoszenie cegły pieca. Ciepło ogrzeje wystarczająco i kalcynuje materiał i sprawi, że będzie to produkt końcowy.


Funkcje:

1. Wydajność pieca obrotowego jest wysoka, co jest odpowiednie na dużą skalę do produkcji wapna aktywnego, tymczasem na świecie uruchomiono linię do produkcji wapiennego pieca obrotowego o dziennej wydajności 2200 ton oraz wiele pieców obrotowych z wapnem o dziennej wydajności 150- 500tons został zbudowany z dobrą sytuacją roboczą, która jest odpowiednia do stosowania w średnich i małych przedsiębiorstwach wapienniczych.

2. Piec obrotowy należy do kalcynacji typu otwartego, konstrukcja korpusu pieca jest prosta, przepływ powietrza jest odblokowany, gaz zawierający S może zostać wyczerpany w czasie, podczas gdy S podczas spalania jest trudny do przylgnięcia, więc zawartość siarki w produktach jest niska, co mogłoby spełniają wymagania dotyczące produkcji stali. W tym samym czasie materiał będzie równomiernie przemieszczany w piecu z równomiernym ogrzewaniem, więc jakość produkcji jest stabilna, a szybkość spalania surowego i szybkość spalania jest bardzo niska, więc może kalcynować wapno o wysokiej aktywności do produkcji stali. W tych samych warunkach aktywność wapna wytwarzana w piecu obrotowym, która może wynosić 340–380 ml, a nawet 400 ml, jest średnio o ponad 30 ml wyższa niż w piecu gazowym.

3. Piec obrotowy może bezpośrednio kalcynować wapień drobnoziarnisty o mocy 10–50 mm, zwykle wapień drobnoziarnisty o wartości 0–30 mm, stanowiący 30–40% całkowitej objętości, którego nie można zastosować w piecach innego rodzaju. Zgodnie z rozdrobnieniem surowca stalowego, spiekanie stopniowo wykorzystuje surowe wapno zamiast wapienia, ponieważ drobnego wapienia nie można było zastosować kompleksowo. Linia produkcyjna w piecu obrotowym może nie tylko wykorzystywać dobre zasoby rudy wapiennej, ale także spełnia zasady zrównoważonego rozwoju przemysłu wapienniczego.

4. Wykorzystanie pionowego podgrzewacza na końcu pieca mogłoby odpowiednio wykorzystywać dym o wysokiej temperaturze powstający w wyniku kalcynacji wewnątrz pieca, który początkowo mógł się zepsuć po podgrzaniu w normalnej temperaturze. Mogłoby to nie tylko znacznie zwiększyć wydajność pieca obrotowego, ale także całkowicie zmniejszyć zużycie ciepła przez każdy produkt jednostkowy.

5. Wykorzystanie pionowej chłodnicy w głowicy pieca może nie tylko szybko schłodzić wapno o wysokiej temperaturze i zwiększyć aktywność, ale także jest wygodne do przenoszenia i oszczędzania. Tymczasem podczas wchodzenia do pieca może zyskać 2. wiatr o wysokiej temperaturze, co może skutecznie zwiększyć temperaturę wewnątrz pieca, zmniejszyć zużycie spalania.

6, temperatura dymu odprowadzanego z pionowego podgrzewacza końca pieca jest niska, zwykle wynosi między 280-350 ℃, którego zawartość pyłu wynosi około 20 g / Nm3, czyli naprawdę niska, może to ułatwić proste i wydajne dalsze oczyszczanie dymu tymczasem gaz po obróbce może spełniać normę ochrony środowiska.

7. Najważniejszą zaletą wapna produkowanego w piecu obrotowym jest stabilność. Patrząc na ogólny trend rozwojowy, nasze aktywne urządzenia do produkcji wapna powinny koncentrować się na rynku lokalnym. Oba piece obrotowe mają nie tylko lepszą zdolność do produkcji, ale także odpowiednie wykorzystanie dobrych zasobów rudy wapiennej.


Parametr techniczny dla wapna

Pojemność

(tpd)

150 200 225 250 300 400 500 600 800

Piec obrotowy

(m)

2,8 × 55 2,8x43 3x50 3,2x50 3,3x55 3,6x55 3,8x55 4x60 4,3x60

Nachylenie

(%)

3.5 3.5 3.5 3.5 3) 3) 3) 3) 3)

Temp. Kalcynacji

(° C)

1300 1300 1300 1350 1350 1350 1350 1350 1350

Paliwo

( węgiel)

Gaz/

Proszek

Gaz/

Proszek

Gaz/

Proszek

Gaz/

Proszek

Gaz/

Proszek

Gaz/

Proszek

Gaz/

Proszek

Gaz/

Proszek

Gaz/

Proszek

Zużycie paliwa

(kJ / kg)

6670 5500 5400 5400 5400 5300 5250 5200 5000

Sprzęt do podgrzewania

Kwadrat

Kwadrat

Kwadrat

Kwadrat

Wielokątny

Wielokątny

Wielokątny

Wielokątny

Sprzęt chłodniczy

Chłodzenie pionowe

Chłodzenie pionowe

Chłodzenie pionowe

Chłodzenie pionowe

Chłodzenie pionowe

Chłodzenie pionowe

Chłodzenie pionowe

Chłodzenie pionowe

Szczegóły kontaktu
Henan Yuhong Heavy Machinery Co., Ltd.

Osoba kontaktowa: admin

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)

Inne produkty